HTML

SZABAD SZELLEMI MŰHELY

A Szabad Szellemi Műhely egy kulturális-közéleti társaság. Rendezvényeinket 2005 decembere óta havi rendszerességgel tartjuk a XVII. kerületi Tacuba étteremben (Budapest XVII. Hajdúcsárda u. 5.). Blogunk elindítása előtt vendégünk volt: Bálint György, Bauer Tamás, Bus István, Daróczi Ágnes, Dóci József, Dombóvári Csaba, Galgóczy Árpád, Gyárfás István, Hámori Gabriella, Heller Ágnes, Herencsár Viktória, Hódos Mária, Huzella Péter, Karafiáth Orsolya, Kéri László, Kis János, Kiss Tibor, Klein Judit, Konrád György, Ludassy Mária, Martonosi György, Mecseki Hargita, Schilling Árpád, Soma, Török Ádám, Varnus Xavér és Veiszer Alinda. Ezen a blogon 2009 tavaszától olvashatnak vendégeinkről és rendezvényeinkről. Elérhetőségünk: szabadszellemimuhely@gmail.com

Friss topikok

  • Zsolt520 (Kovács Zsotza Zsolt): Jó olvasni arról,hogy vannak olyan lelkészek,akik a karhatalmi nyomás ellenére sem törtek meg. Kös... (2010.09.25. 19:03) Előzetes: Iványi Gábor lelkész

Előzetes: Mécs Imre

2009.05.15. 10:03 :: SzaSzeMű

1933-ban született Budapesten, felvidéki szülők gyermekeként. 1952-ben vették fel a Műegyetem Villamosmérnöki Karára. Az 1956-os forradalom tevékeny részese volt: eljárt a Petőfi Kör vitáira, részt vett a nemzetőrség szervezésében, majd az ellenállásban. 1957-ben tartóztatták le, 1958-ben halálra ítélték „a népköztársaság megdöntésére irányuló szervezkedés vezetéséért”, de 1959-ben életfogytiglani börtönbüntetésre változtatták az ítéletet. 1963-ban szabadult, az általános amnesztia keretében, de ezután még három évig állt rendőri felügyelet alatt, és tíz évig nem gyakorolhatta politikai jogait.

Csak 1975-ben védhette meg villamosmérnöki diplomáját, de tudományos fokozatot nem szerezhetett, és kutatóintézetben sem dolgozhatott, annak ellenére, hogy 32 szabadalom és majd’ kétszer ennyi tudományos publikáció fűződik a nevéhez.

1975-ben került kapcsolatba a szerveződő ellenzékkel, 1983-ban egy halálraítélt bajtársa temetésén beszédet mondott, amiért rendőrhatósági figyelmeztetést kapott, és elbocsátották az állásából. Tagja volt a Duna Mozgalomnak, népszavazást követelt a bős-nagymarosi vízlépcső ügyében. 1988-ban alapító tagja és szóvivője volt a Szabad Kezdeményezések Hálózatának, alapító tagja az SZDSZ-nek és a Történelmi Igazságtétel Bizottságnak. 1990 óta parlamenti képviselő, 2006-tól az MSZP színeiben.

 

2009 május 28.-án, 18 órakor ő lesz a Szabad Szellemi Műhely vendége.

 

Szólj hozzá!

Címkék: politika közélet történelem 1989 1956 előzetesek mécs imre

A bejegyzés trackback címe:

https://szaszemu.blog.hu/api/trackback/id/tr621122880

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása